Transport do Wielkiej Brytanii

Od 1 stycznia 2021 roku Wielka Brytania pozostaje poza Unią Europejską. W związku z tym pojawia się wiele pytań dotyczących transportu międzynarodowego do Wielkiej Brytanii. Pomimo Brexitu w DBK Logistics nadal transportujemy towary do tego kraju. Jako najlepsza firma w branży TSL przejmujemy również wszystkie procesy związane ze zgłoszeniami celnymi i zapewniamy, że Twoje przesyłki do Wielkiej Brytanii jak zwykle trafią do miejsca przeznaczenia.

Jak wygląda spedycja do Wielkiej Brytanii?

Oferujemy niezawodne i elastyczne usługi w transporcie i spedycji do Wielkiej Brytanii. Gwarantujemy Ci nie tylko bezpieczny transport towarów, ale także zadbamy o wszelkie formalności, których po Brexicie znacznie przybyło.

Obecnie przepływ towarów między Wielką Brytanią a Polską podlega dozorowi celnemu. Oznacza to, że obowiązują te same formalności celne, jak przy przewozie towarów z innymi państwami spoza Unii Europejskiej:

  • wymagane są zgłoszenia celne,
  • monitorowane są zakazy i ograniczenia (np. bezpieczeństwo produktów pochodzenia zwierzęcego i roślinnych),
  • od importu pobierany jest podatek celny i podatek od sprzedaży importowej,
  • niezbędne jest posiadanie faktury jako dowodu pochodzenia towaru,
  • konieczne jest uzyskanie numeru EORI oraz dokonanie rejestracji w specjalnych systemach administracji celnej.

Na życzenie klienta z przyjemnością zajmiemy się spedycją i transportem międzynarodowym do Wielkiej Brytanii oraz zrealizujemy niezbędne zgłoszenia importowe i eksportowe, a tym samym całą odprawę celną przesyłek.

Bezpieczny transport do Wielkiej Brytanii

Specjalizujemy się w wielu branżach transportowych i dysponujemy nowoczesną flotą specjalistycznych pojazdów transportu drogowego FTL oraz LTL. Dzięki własnym możliwościom magazynowym jesteśmy elastyczni i zapewniamy przestrzeń wysokiego składowania (5000 m2) o najwyższym standardzie.

W DBK Logistics zajmujemy się całościowo transportem do Wielkiej Brytanii, nie narażając klienta na dodatkowe obciążenia.

Napisz do Nas

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, dotyczące świadczonych przez nas usług. Kliknij poniżej i przejdź do formularza kontaktowego lub zadzwoń pod wskazany poniżej numer kontaktowy.