Transport międzynarodowy

Spedycja i transport międzynarodowy na najwyższym poziomie

Spedycja międzynarodowa to usługa, na którą składa się szereg działań mających na celu przewożenie towaru do innego kraju. Tym, czym się wyróżnia jest zdecydowanie szerszy zakres organizacyjny niż ten, który przewiduje sam transport międzynarodowy. Oprócz relokacji ładunku podstawą jest sporządzenie niezbędnej dokumentacji i dopilnowanie wszelkich formalności. Zlecający transport międzynarodowy nie musi więc w tym przypadku się niczym zajmować.

Międzynarodowy transport drogowy i morski

Transport międzynarodowy najczęściej odbywa się drogą lądową. Dotyczy to szczególnie państw Unii Europejskiej. Jest to wygodne rozwiązanie ze względu na szybkość oraz możliwość dopasowania się do oczekiwań klientów. W tym zakresie możliwy jest wybór dwóch usług. Jest to międzynarodowy transport drogowy FTL lub LTL. Pierwszy z nich określa się jako całopojazdowy, natomiast drugi dotyczy przewozu drobnicowego. Niezależnie od tego, którą usługę wybierzesz, translokacja odbywa się on przy wykorzystaniu nowoczesnej floty pojazdów i odpowiadają za nią profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem oraz wymaganymi uprawnieniami.

Transport międzynarodowy drogą morską umożliwia przewóz towarów głównie między kontynentami. Najczęściej towar umieszcza się w specjalnych kontenerach i jest to przewóz określany jako door-to-door, czyli bezpośrednio do firmy, która zleca taką usługę lub wskazanego przez nią odbiorcy. W związku z tym, że zazwyczaj wymaga on zdecydowanie większej liczby formalności, klienci, którzy się na niego decydują zamawiają usługę, jaką jest spedycja międzynarodowa, oszczędzając swój czas i nie martwiąc się niczym oprócz odbioru ładunku.

Transport międzynarodowy – dopasowany do konkretnej branży

Zależnie od branży, w jakiej działa przedsiębiorstwo może ono zdecydować się na różnego rodzaju usługi takie jak spedycja, transport międzynarodowy czy magazynowanie towaru. Każda z nich wykonywana jest na najwyższym poziomie z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych.

Świadczymy międzynarodowe usługi logistyczne w następujących krajach:

Napisz do Nas

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, dotyczące świadczonych przez nas usług. Kliknij poniżej i przejdź do formularza kontaktowego lub zadzwoń pod wskazany poniżej numer kontaktowy.