Transport niskopodwoziowy i platformowy

17 maja 2022

Naczepy niskopodwoziowe to bardzo przydatne i wszechstronne maszyny przeznaczone do transportu ciężkiego sprzętu. Niezależnie od tego, czy jest to dźwig, koparka, czy ogromna wywrotka jadąca na teren budowy, taki środek transportowy oferuje wiele korzyści, jeśli chodzi o przewożenie ciężkich ładunków. Dowiedz się więcej, czym jest i do czego służy transport niskopodwoziowy i platformowy.

Co to jest naczepa niskopodwoziowa?

Naczepa niskopodwoziowa to otwarta platforma, która znajduje się bardzo blisko podłoża. Często ten odstęp między krawędzią powierzchni załadunkowej a drogą jest niewielki, wynosi ok. 1000 milimetrów. Takie naczepy przemieszczane są przy pomocy ciągników siodłowych i służą do przewozu towarów wielkogabarytowych.

Transport niskopodwoziowy platformami jest niezwykle popularny w przypadku towarów na paletach, maszyn rolniczych i pojazdów dźwigowych. Jest również szczególnie przydatny do przewozu długich i nieporęcznych towarów. Te ładunki wymagają starannego zabezpieczenia, ponieważ ich transport może stanowić niebezpieczeństwo na drodze. Specjalne cechy naczep niskopodwoziowych spełniają różnorodne potrzeby w zakresie transportu specjalistycznego i stają się coraz bardziej popularne w dzisiejszym przemyśle.

Lowboy czy flatbed – jaki rodzaj naczepy będzie odpowiedni?

Transport niskopodwoziowy wykorzystuje dwa rodzaje naczep, które doskonale sprawdzają się do przewozu ładunków o dużych gabarytach.

 • Naczepa typu lowboy przypomina typową platformę. Ma jeden lub dwa spady.
 • Naczepa typu flatbed jest płaska na całej swojej długości.

Te dwa rodzaje służą do przewożenia dużych ładunków, w tym pojazdów przystosowanych do samodzielnego poruszania się po drogach. Naczepy niskopodwoziowe mają regulowaną wysokość, co jest ogromną zaletą przy załadunku dużych i ciężkich ładunków. Dzięki niewielkiej wysokości łatwiej jest umieścić na nich towary. Ze względu na swoją niewielką wysokość, naczepy niskopodwoziowe są idealną opcją do transportu różnych nietypowych ładunków, w tym tych, których nie można podzielić na osobne ładunki.

Do czego służy transport platformowy?

Flota niskopodwoziowa jest powszechnie wykorzystywana do transportu:

 • sprzętu używanego do budowy dróg i mostów;
 • bloków i belek betonowych na place budowy;
 • płyt betonowych i elementów konstrukcyjnych;
 • autobusów, ciężarówek, traktorów i inne podobnych pojazdów;
 • maszyn i sprzętów rolniczych;
 • wagonów, lokomotyw i pojazdów drogowo-szynowych;
 • ciężkich maszyn i sprzętu do obróbki drewna;
 • koparek, dźwigów i buldożerów;
 • sprzętu przemysłowego.

Oprócz tego może pomóc w przewozie nienormatywnych obciążeń oraz szerokich, długich, wysokich załadunków.

Dlaczego warto wybrać transport niskopodwoziowy w DBK Logistics?

W przypadku transportu powyższych towarów zalecamy skorzystanie z przewozów platformowych w DBK Logistics. Naczepy niskopodwoziowe mają dużą wytrzymałość. Ich niewielka, regulowana wysokość ułatwia załadunek i przenoszenie nietypowych, ciężkich ładunków. To z kolei gwarantuje bezpieczniejszy proces ich transportu. Niewielka odległość naczepy od podłoża ułatwia również proces załadunku, co zmniejsza potrzebę pracy ręcznej. Dodatkowo taka platforma nie wymaga zakładania plandeki, co również ogranicza czas poświęcany na załadunek i rozładunek.

Dzięki kompleksowej ofercie transportu niskopodwoziowego możesz liczyć na:

 • minimalne czasy ustawiania ładunku na platformie, szybki załadunek i rozładunek – Twój personel załadunkowy nie będzie musiał niepotrzebnie czekać;
 • przeszkolonych i wykwalifikowanych kierowców;
 • zawieszenie pneumatyczne, które zapewnia delikatny transport;
 • perfekcyjne zabezpieczenie ładunku poza normalnym standardem;
 • możliwe obciążenia częściowe naczepy;
 • załatwianie ważnych zezwoleń transportowych wymaganych w Polsce i wielu innych krajach europejskich;
 • eksportowanie transportu platformowego samochodami pilotowymi.

Dzięki transportowi niskopodwoziowemu możesz liczyć na bezpieczne przewiezienie wielkogabarytowego ładunku: bezpiecznie i bez zbędnych opóźnień. Jeśli potrzebujesz takiego przewozu, zadzwoń do nas. Wspólnie omówimy szczegóły transportu i dopasujemy rozwiązania logistyczne najlepsze dla obu stron.

Przeczytaj również: Transport intermodalny – czym jest?

Napisz do Nas

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, dotyczące świadczonych przez nas usług. Kliknij poniżej i przejdź do formularza kontaktowego lub zadzwoń pod wskazany poniżej numer kontaktowy.